DALFSEN - Dat Normaal in het jubileumjaar weer zou gaan touren werd eind 2024 al bekend. Na het jubileumconcert in Lochem op Hemelvaartsdag werd de Zwarte Cross als tweede op de lijst gezet. Een optreden in Pesse werd al snel toegevoegd aan de jubileum veldtocht.

Nadat op 27 december al wat berichten over een optreden in de Normaal hoofdstad van Overijssel verschenen is het nu definitief. Op 13 september komen de dialect rockers naar Dalfsen  Niet aan de Høkersbrink waar de laatste concerten waren, maar aan de Welsummerweg op het terrein waar de laatste jaren het Sallands Bakfeest plaats vond.  De organisatie van het optreden is ook in handen van de Bakfeest organisatie. Zij hebben hun handen vol aan dit evenement, zodat er in 2025 geen Bakfeest in november zal plaatsvinden en ook het Bakfeest zomereditie krijgt geen vervolg. De organisatoren, allen afkomstig van de boerderij, zijn blij dat zij dit mogen organiseren.

Toen bekend werd dat Normaal weer een aantal optredens zou gaan geven, heeft de Bakfeest organisatie zich direct gemeld bij de boerenrockers. Het liefst hadden ze een optreden op de reguliere zaterdag van het Bakfeest in november gehad, maar dat vond Normaal te ver in het jaar. De band wilde hun Veldtocht afsluiten in september. Dus Dalfsen heeft één van de laatste concerten van dit jubileumjaar of misschien wel de laatste.

In het jubileumjaar van 50 jaar Normaal komt de band met drie leden die 50 jaar geleden ook al bij Normaal speelden. Bennie Jolink was de oprichter en viert dit jaar ook zijn 50 jarig Normaal jubileum.Ferdy Joly was er ook in de begintijd bij, speelde een aantal jaren "elders" maar kwam weer terug op het oude nest.. Basgitarist Wimken van Diene speelt ook al sinds 1975 in de band. De huidige drummer Timo Kelder is de enige niet zeventiger. Met roots in Bergentheim vervangt hij Jan Manschot, de oorspronkelijke drummer, die op 66 jarige leeftijd is overleden.

Het wordt een complete dialect rockavond, met in het voorprogramma de huisband van het Bakfeest "Mooi Wark" terwijl "Høken met de Heinoos" het feest gaat afsluiten. Bakfeest huis-dj Erik Docter zorgt ervoor dat er in de korte pauzes ook muziek uit de speakers komt. Binnenkort volgt er meer informatie over de kaartverkoop.

  • Bron: Bakfeest organisatie
Schrijver: Evert-Jan Pasman / Fotograaf: Evert-Jan Pasman /
Vorige