S.V. Nieuwleusen verslaat S.V. Bedum
Evert-Jan Pasman /
NIEUWLEUSEN - Het is en blijft ongemeen spannend in de 2e klasse I Noord. Koploper S.V. Nieuwleusen en de nummer twee Noordscheschut wonnen afgelopen zaterdag beide hun wedstrijd, terwijl de overige achtervolgers allemaal op een gelijkspel bleven steken. S.V. Nieuwleusen won met 2-0 van S.V. Bedum en Noordscheschut was met 1-3 te sterk voor LTC. Beide winnende ploegen lijken dan ook uit te gaan maken wie aan het eind van de competitie de schaal in de lucht mag steken.
S.V. Nieuwleusen had aan twee doelpunten van Tieme Brinksma genoeg om de mannen uit Bedum op de knieën te krijgen. De ijverige en hardwerkende spits was meermalen het centrale duo in de defensie van Bedum te slim af. Met een schot in de slotfase had hij een hattrick verdiend deze middag, maar de paal stond deze in de weg. Al in de 8e minuut opende hij de score. Een dieptebal van S.V. Nieuwleusen probeerde aanvoerder Nijdam van Bedum te controleren, maar die deed dat iets te gemakzuchtig, waardoor Tieme hem de bal ontfutselde en de weg naar keeper Faber voor zich alleen had. Tieme aarzelde niet en schoof de 1-0 binnen. S.V. Nieuwleusen leunde ook deze middag weer sterk op haar defensie en probeerde met de verre trap de aanvalslinie in stelling te brengen. De middenvelders Tom Vasse en Stijn Hoekstra moesten zo steeds vele kilometers overbruggen om de aansluiting te verzorgen. Ze deden dit met verve, maar een versterking op het middenveld zou op dit moment zeer gewenst zijn. S.V. Bedum probeerde daarentegen met veel balbezit en verzorgd en aanvallend spel de aansluitingstreffer te forceren. Maar hun aanvalslinie was niet bij machte om voor veel gevaar te zorgen. In de 23e minuut waren ze wel dicht bij de gelijkmaker. Kooij van S.V. Bedum lobde de bal op de lat, nadat een uittrap van Tim Hoogenkamp werd onderschept. In de laatste minuut voor de rust zag Reinier zijn kopbal via keeper Faber over de achterlijn rollen. In de daarop volgende corner besloot, de overigens prima leidende scheidsrechter Koolwijk, om voor een uiterst opmerkelijk moment te zorgen. Precies op het moment dat Sander Bollemaat aanstalten maakte om de bal achter doelman Faber te koppen floot Koolwijk voor de rust. Tijd is tijd zal Koolwijk wel gedacht hebben en de stand bleef hierdoor steken op 1-0.
Na rust eenzelfde spelbeeld, waar S.V. Nieuwleusen wel meer op de 2-0 bleef jagen. In de 58e minuut kon iedereen die voor S.V. Nieuwleusen was weer juichen. Tieme liet met een lage schuiver keeper Faber, die aan de grond genageld stond, kansloos: 2-0. Voor de mannen en de vrouwelijke grensrechter uit Bedum een onoverbrugbare achterstand. Met het degradatiespook in het achterhoofd werd wel alles uit de kast getrokken om dichterbij te komen, maar veel verder dan een inzet van Boskamp in de 70e minuut kwamen de gasten niet. Tim voorkwam de aansluitingstreffer met een katachtige reflex door de bal net onder de lat weg te tikken. In de laatste minuten voor het eindsignaal waren de mannen van Jeroen Elzinga nog wel dicht bij een derde treffer. De precisie ontbrak echter.
Zonder al te groots te spelen en soeverein de overwinning naar zich toe te trekken, kan S.V. Nieuwleusen zich in alle rust voorbereiden op de wedstrijd van 12 april thuis tegen Be Quick ’28. Zaterdag 5 april stond de uitwedstrijd tegen Achilles 1894 gepland, maar door activiteiten georganiseerd door de KNVB op het sportpark aldaar is deze wedstrijd uitgesteld naar 19 april.
- Bron: S.V. Nieuwleusen