Kanaal Almelo – De Haandrik en zwaar wegverkeer
VROOMSHOOP - Zo’n 90 inwoners bezochten op maandag 1 december de informatieavond in Het Punt in Vroomshoop. Zij kregen een update over twee thema’s: de aanpak van overlast door zwaar wegverkeer langs het kanaal en de verdere uitwerking van de toekomstfunctie van het Kanaal Almelo–De Haandrik. Bezoekers konden reageren op voorstellen en oplossingen. Hun inbreng wordt meegenomen in de plannen. Deze week volgen bijeenkomsten in Hardenberg (2 december) en Vriezenveen (4 december).
Onderzoek naar verkeersoverlast In het najaar van 2025 zijn op 53 locaties metingen gedaan naar zwaar verkeer. Daaruit blijkt dat het aandeel zwaar verkeer vergelijkbaar is met andere regionale wegen, maar dat er regelmatig te hard wordt gereden. Ook vulden ruim 600 omwonenden een vragenlijst in. Meer dan 80 procent ervaart overlast, vooral door trillingen, hoge snelheden en verkeersonveiligheid. Tijdens de bijeenkomsten wordt feedback opgehaald over mogelijke maatregelen, zoals strengere handhaving, snelheidsbeperkingen, aanpassingen in de weginrichting en gerichte voorlichting.
Toekomstfunctie van het kanaal De basis voor de toekomstfunctie, vastgesteld in juli 2025, gaat uit van een enkelstrooks kanaal met passeermogelijkheden voor schepen tot 700 ton. Deze inrichting creëert ruimte voor versterking van damwanden en biedt kansen voor natuur en recreatie. Inwoners kunnen op kaarten aangeven waar zij kansen zien voor bijvoorbeeld natuurontwikkeling of recreatieve voorzieningen. Ook werkt de provincie aan veilige uitklimplaatsen voor mens en dier en aan voldoende wachtplaatsen bij bruggen.
Vervolg De input uit alle bijeenkomsten wordt verwerkt in de verdere planuitwerking. In het eerste kwartaal van 2026 nemen gemeenten en provincie een besluit over het actieplan tegen overlast van zwaar verkeer. Het ontwerp voor de toekomstfunctie van het kanaal volgt in het voorjaar van 2026.
Meer informatie: www.overijssel.nl/kanaal-adh
- Bron: Provincie Overijssel
