LEMELE – Ontdek dit prachtige gebied met heide, hoogteverschillen en indrukwekkende vergezichten, het leefgebied van de Veluwse heideschapen. Onder begeleiding van een gids van Stichting Landschap Overijssel wandel je over de Lemeler- en Archemerberg en ervaar je alles wat dit gebied zo uniek maakt. Tijdens de wandeling komen je langs bijzondere plekken zoals grafheuvels, de grote steen, Park 1813 en de Leeuw. De natuurgids vertelt onderweg over het ontstaan en de historie van het gebied en wijst je op de rijke flora en fauna. Deze excursie is op verschillende data te boeken, waaronder zaterdag 18 juli, 15 augustus en 26 september 2026. 

Vlak bij Ommen ligt de Lemelerberg, met circa 1.000 hectare het grootste natuurgebied van Landschap Overijssel. De heide wordt deels begraasd door schapen, wat zorgt voor een rijke variatie aan planten en bloemen. Ook vind je hier eikenhakhout, een historische vorm van bosbeheer die belangrijk is voor de biodiversiteit. Vanaf het hoogste punt geniet je van prachtige vergezichten, zelfs tot in Duitsland. Tijdens deze wandeling ontdek je het ontstaan en de geschiedenis van dit bijzondere landschap. De excursie duurt ongeveer 3 uur en is geschikt voor iedereen met een basisconditie.

De start is bij de parkeerplaats van theehuis 'De Lemelerberg, Kerkweg 32 te Lemele. .

Er zijn 15 plekken, dus meld je van tevoren aan via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteite Er zijn kosten verbonden aan deze activiteit

  • Bron: Landschap Overijssel
Tekst Evert-Jan Pasman
Vorige